Du vilkai: vidinis kritikas ir vidinis guodėjas. Kurį vilką šeriate?
Vidinis kritikas – tai tas sutvėrimas mūsų viduje, kuris kritikuoja, vertina ir verčia siekti idealo. Jis nesuteikia teisės suklysti. Viskas turi būti padaryta greitai ir nepriekaištingai.
“Galėjau ir geriau”, “Aš bloga mama/tėtis”, “Kam aš toks/tokia reikalinga?”, “Aš to neverta/ neverta”, “Turiu siekti, kad…”, “Klysti negalima”, “Turiu siekti pasisekimo”, “Man vis tiek nesigaus”, “Neišsišok” , „Aš privalau“ – visa tai jo balsas.
Vidinis guodėjas – tai kitas gyventojas, susijęs su kitomis mūsų dalims: šiltoms, užjaučiančioms, palaikančioms. Jis neužsipuola mus kaip žmogų suklydus ir leidžia atitaisyti klaidą, atjaučia mus ir skatina prisiimti atsakomybę, palaiko sunkesnėmis minutėmis ir pagiria už poelgius, kai stengiamės, mato augimo galimybes ir pagaliau leidžia mums pailsėti, kai esame pavargę, užuot nuolat vydamas botagu.
„Visiems pasitaiko suklysti, ypač kai mokaisi naujų dalykų“, „Su manimi viskas gerai“, „Neklysta tas, kas nieko nedaro, aš gerbiu save ir vertinu kiekvieną žingsnį, nes tai mane augina”, “Padariau dešimt atsispaudimų – didžiuojuosi!”- visa tai mūsų vidinio guodėjo, mūsų draugo balsas.
Ar kada susimąstėte, kiek yra vidinio kritiko ir vidinio guodėjo Jumyse? Tai kaip du vilkai, kurie nuolat prašo būti maitinami. Kurį šersite, tas ir augs.
Sužinokite, kurį labiau šeriate, atlikę testą.
Tapkite savo vidinio dialogo stebėtojais, atpažinkite gerąjį vilką – vidinį guodėją – ir maitinkite jį, kad jis augtų. Tam labai gali pagelbėti kurso medžiagoje pateiktos praktikos, ypatingai „Atjautos sau meditacija“, “Dėkingumo praktika“.
Tag:testas