Back

Apšilimo ir baigiamieji pratimai.

Atsipalaidavimo ir apšilimo pratimai - pirmoji kuksando praktikos dalis, skirta pasiruošti meditacijai, atpalaiduoti kūną ir nuraminti mintis. Tempimo pratimai atliekami susitelkus, judesys atliekamas sulaikius kvėpavimą ir jaučiant savo galimybių ribas. Siekiama visus pratimus atlikti ištiestais pirštais. Korėjiečiai sako: stiprūs pirštai, stiprūs vidaus organai. Pratimų seką sudaro 50 skirtingų pratimų, skirtų atpalaiduoti ir išjudinti sąnarius, sušildyti kūną, normalizuoti susidariusią įtampą.

Mankštindamiesi energijai ir kraujui padedame pasklisti po kūną. Dėl aktyvios energijos apytakos kūnas atrodo lengvas, pakinta nuotaika.  Norint šią būseną išsaugoti savyje ir padėti susikaupusiai energijai pasklisti po visą kūną, po meditacijos atliekami baigiamieji pratimai: tempimo ir kovos menų. Kiekvienas judesys stiprina vis kitą vidaus organą. Pabaigoje atliekame atsilenkimus, atsispaudimus – pratimus širdies, plaučių, raumenų ir kaulų funkcijoms stiprinti.

 

Apšilimo pratimai (~20 min.)

...

 

Dr. Julius Neverauskas ir Dalius Barkauskas* diskutuoja apie fizinės ir psichinės sveikatos stiprinimą.

*Julius Neverauskas yra medicinos mokslų daktaras, lektorius ir supervizorius, gydytojas neurologas ir gydytojas psichoterapeutas, Lietuvos kognityvinės ir elgesio terapijos prezidentas, Lietuvos įsisąmoninimu grįstos psichologijos asociacijos prezidentas.

Dalius Barkauskas - ilgametis Lietuvos olimpinės rinktinės gydytojas.