Akupresūra arba taškinis masažas – poveikio žmogaus organizmui spaudant aktyvius kūno taškus technika. Žinodami, kokie taškai susiję su kepenimis, širdimi, smegenimis, inkstais ir kitais svarbiais organais, galime sau padėti sužinoti apie turimas problemas ir jų atsikratyti. Akupresūra padeda sureguliuoti kraujospūdį, veikia endokrininę sistemą, suaktyvina limfos apykaitą, malšina skausmą, ramina ir padeda atsipalaiduoti, pagerina bendrą savijautą, suteikia energijos.

Kuksando sveikatinimo sistemoje akupresūra įtraukta į pratimų sekas ir derinama su kvėpavimu.

 

Vienas pagrindinių taškų yra viršugalvyje. Jį randame nuo ausų viršutinių galiukų ir nuo nosies galo brėždami įsivaizduojamas linijas. Linijų susikirtimo vietoje yra taškas, dažnai vadinamas „Šimto susikirtimų tašku”.

Šį tašką spaudžiame nykščio pagalvėle arba sulenkto nykščio kampu, sulaikę kvėpavimą. Taip nusiraminame, atslūgsta įtampa, karštis, pyktis, gali sumažėti galvos skausmas.

Delnų viduryje yra aktyvūs taškai, kuriuos spaudžiant nykščio pagalvėle arba sukant mažus ratukus galima nusiraminti, jeigu jaučiame įtampą, nerimaujame prieš kalbant viešai, egzaminą, svarbų susitikimą ar pan. Šiuos taškus galime aktyvinti ir jeigu pykina važiuojant automobiliu ar plaukiant laivu.